Doç. Dr. Pelin Öztürk Göçmen

Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu. Ankara ve İstanbul’da çeşitli firmalarda iletişim alanında çalıştı. Gazi Üniversitesi Grafik Eğitimi Bölümü’nde 2006 yılında yüksek lisans, 2010 yılında ise doktora eğitimlerini tamamladı. 2007 yılında Avrupa Birliği Cedefop desteği ile Düsseldorf-Almanya’da tasarım alanında çalışma ziyaretlerinde bulundu. 2017 yılında Doçent ünvanı alan Göçmen, 2006 yılında Gazi Üniversitesi M.E.F. Grafik Eğitimi’nde başladığı akademik çalışmalarına,  AHBV Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Dekan Yardımcısı ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Bölüm Başkanı olarak devam etmektedir.

Hollanda, Avusturya, Kıbrıs, Yunanistan, İtalya, Romanya, Hırvatistan, Portekiz’de bilimsel ve sanatsal çalışmalarını çeşitli bilimsel ve sanatsal toplantılarda sunmuş; karma sanatsal etkinliklere eserleri ile katılmış; kişisel sergiler düzenlemiştir.  Akademik ve sanatsal çalışmalarını yeni medya, dijital ve görsel hikaye anlatımı, kullanıcı deneyimi tasarımı, kaligrafi alanlarında devam ettirmektedir.

2019 yılında Ankara Marka Buluşmaları’nda ve 2020 yılında Art Ankara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nda konuşmacı olarak yer alan Göçmen, Portfolyo Günleri başta olmak üzere tasarım etkinlikleri düzenleyen We Design Too Tasarım Platformu’nun kurucularındandır.